1. Predstavenie MsO SRZ Záhorie. Úvod najnovšej časti relácie strávime v blízkosti rieky Moravy – na Záhorí. Tunajší rybári nám ukázali najlepšie revíry na ktorých hospodária. Počas našej návštevy navyše aplikovali vápno na vodnú plochu, resp. ľad. Aký to má význam nám prezradil hlavný hospodár.

2. Činnosť študentov odboru rybárstvo na SOŠ v Ivanke pri Dunaji v zimných mesiacoch. Už je to priam tradíciou, že sa s našou kamerou vyberáme aj na SOŠ v Ivanke pri Dunaji. Tentoraz nám Ing. Jaroslav Šubjak prakticky predviedol, ako sa preparujú ryby. Samozrejme, do tajov tejto zaujímavej činnosti postupne zaúča aj študentov odboru rybárstva. Mimochodom, vedeli ste že už od budúceho školského roku bude tento odbor novelizovaný? Viac nám prezradí riaditeľka školy. V závere návštevy si povieme aj to, ako sa počas zimného obdobia starajú o svoje rybníky vo Veľkom Blahove.

Na rybách - Petrov zdar
Na rybách - Petrov zdar
Zdroj: Na rybách - Petrov zdar

3. Zimný lov pleskáčov. Loviť akýkoľvek druh ryby pri teplote vody blížiacej sa k bodu mrazu rozhodne nie je jednoduché. My sa o to pokúsime na jednom z mŕtvych ramien rieky Nitra.

Reláciu „Na rybách - Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v čase:

Nedeľa 16. februára o 09:00 hod. – premiéraZároveň dávame do pozornosti aj kontaktné údaje na redaktora relácie pána Martiša, ktorého môžete kontaktovať v prípade zaujímavých námetov do relácie: [email protected], 0948 560 900.

Prajeme príjemné sledovanie! Zdroj: Na rybách - Petrov zdar/Facebook