Postupne v nej bude väčšina slovenských útulkov. TASR o tom informovala iniciatíva Zvierací ombudsman, ktorá aplikáciu spúšťa. "Vďaka webovej aplikácii získajú jej používatelia presné údaje o zvieratách, dá im možnosť priamo kontaktovať útulok a zaslať žiadosť o dočasnú opateru či adopciu," uvádza Dana Freyerová zo Zvieracieho ombudsmana. Jej vznik ovplyvnila aj pandémia nového koronavírusu, ktorá znemožnila záujemcom o adopciu návštevu útulku.

Foto
Foto
Zdroj: Archív Marcely Kőszegiovej

Aplikácia je podľa iniciatívy vhodná aj pre ľudí, pre ktorých je návšteva útulku nepríjemným a smutným zážitkom. Počas najbližších dní bude aplikácia primárne nastavená na možnosť poskytnúť dočasnú opateru.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Jaroslav Fertáľ/facebook

Dana Freyerová dodáva, že od januára bude spustená aj možnosť adopcie. "Do procesu tvorby aplikácie bolo zapojených niekoľko útulkov, ktoré prispeli svojimi skúsenosťami, potrebami aj dlhodobou znalosťou adopčného procesu," podotkla. Doplnila, že aplikáciu vytvorili tak, aby bola pre používateľov jednoduchá, transparentná a z adopčného procesu spravila zodpovednú možnosť pomoci tým zvieratám, ktoré ju potrebujú.