Utiekol počas rannej prechádzky a na obojku nemal žiadne identifikačné údaje.
Podľa webovej stránky stanice BBC sa Ralph stratil z domu Georgie Creweovej v pondelok okolo piatej hodiny ráno počas prechádzky v kameňolome, keď sa zastavila na kus reči s iným psičkárom. Hoci Ralph nikdy predtým neutiekol, na miesto sa nevrátil a majiteľka ho hľadala v lome a priľahlých lesoch tri hodiny.

"Ukázalo sa, že opustil lom a vydal sa ulicami smerom k domovu. Cestou však narazil na taxík, ktorý vyzdvihoval rodinu smerujúcu na letisko. Bola zima a Ralph naskočil do auta," opísal Crewe.

Keďže pes nemal na obojku žiadne identifikačné údaje, vodič nemohol nikoho kontaktovať. A keďže Ralpha nechcel nechať na kraji cesty, vzal ho so sebou na letisko a rozhodol sa, že majiteľa nájde neskôr. Z letiska potom odišiel do mesta Mould v grófstve Flintshire, kde žije.
Ralph sa majiteľke vrátil vďaka tomu, že ona aj zhodou okolností vodičova priateľka zdieľali informácie o jeho zmiznutí na sociálnych sieťach. Čoskoro bol pes opäť doma. "Mal veľké raňajky a väčšinu dňa prespal," opísala pre web BBC Georgia a dodala, že Ralphovi čo najskôr zaobstará obojok s GPS čipom.