OZ Trenčianske Labky na sociálnej sieti uverejnili ten naozaj aktuálny oznam! Majú iba týždeň na to, aby mu našli nový domov, ináč bude farbiar utratený! 

Tento nádherný kúsok psa, raritné plemeno bloodhound, by za normálnych okolností našiel domov do pár dní a medzi záujemcami by sme mohli dlho vyberať. V tomto prípade budeme zrejme len dúfať v zázrak, no za pokus to stojí.

Nemá ani 3 roky. Kúpila ho rodina do prostredia, kde sa jeho pánom stal muž a pes je vo veku, kedy skúša, čo môže. Chce byť vodcom, dominovať nad vlastným majiteľom a bohužiaľ to už dosiahlo takú mieru, že to ďalej nejde. Sám majiteľ o psovi nerozpráva zle, skúšal i cvičiteľa, no ten mu povedal, že pes si ho za pána nevybral a nikdy nevyberie. Paradoxné je, že v prítomnosti žien či detí je úplne iný a do nich si zatiaľ nikdy nedovolil. Zatiaľ... Práve naopak, má tendenciu skočiť do vlastného majiteľa vtedy, keď si myslí, že treba chrániť deti alebo ženy. Aby sme sa rozumeli, nejedná sa o napadnutie ako také. Pes svojmu „podriadenému“ majiteľovi ukazuje jeho miesto... Všetci dobre vieme, že takéto umiestnenie psa je len časovaná bomba. Rodina by sa ho nevzdala, nemajú však inú možnosť vzhľadom na to, že si majiteľ so psom sám neporadí. Nemajú ho kam inam umiestniť. Skúšali to, nejde to. No a dať ho do zlých rúk, niekde na reťaz či niekomu neskúsenému, kto by ho bil alebo len daroval z ruky do ruky, to psovi nespravia. Zvolila sa teda rovno posledná možnosť = utratenie.

Pomôžte!
Pomôžte!
Zdroj: OZ Trenčianske Labky

Máme týždeň na to, aby sme mu našli adekvátne umiestnenie. My ho prijať nevieme, nemáme priestory a rozhodne nemáme ani toľko skúseností. Pokazili by sme ho ešte viac. To píšeme na rovinu. Vieme však dať vedieť, že takýto krásny pes existuje a je vo veľkej núdzi. V skúsených rukách by vedel žiť normálne tak, ako pes má. Je očkovaný, čipovaný. Zvyknutý na fenku v domácnosti. Mačky či hydinu naháňa. Môže ísť aj do ČR, má všetky potrebné papiere. Kastráciu zabezpečí naše združenie. Prosíme, ak viete pomôcť, dajte nám vedieť na uvedené číslo. Taktiež vás prosíme zdržať sa komentárov ako je utratenie trestné, zakázané a podobne. V takomto prípade nie je, bohužiaľ.

V prípade ak viete pomocť, volajte na tel. číslo: 0904 960 192

Zdroj oznamu: OZ Trenčianske Labky/Facebook