Tento titul získal od Spikea, mixu čivavy z Ohia, ktorý bol uznaný za najstaršieho žijúceho psa len pred niekoľkými týždňami. Jeho dlhovekosť je pripisovaná tomu, že vždy jedol jedlo určené pre ľudí. Bobi je uznaný ako najstarší pes vôbec v knihe rekordov Guinness World Records.

Bobi žije s rodinou Costovcov v dedine Conqueiros v strednom Portugalsku a patrí k miestnemu plemenu Rafeiro do Alentejo. Tieto psy sa zvyčajne dožívajú 12 až 14 rokov, ale Bobi prekonal všetky strasti a ťažkosti a žije už 30 rokov. Jeho majitelia, manželia Costovci, pripisujú jeho dlhovekosť tomu, že vždy jedol rovnako ako oni.

Bobi počas svojho dlhého života niekoľkokrát prekonal nepriazeň osudu. Narodil sa vo vrhu štyroch šteniat v čase, keď niektorí ľudia ešte považovali za normálne utrácať šteniatka. "V tom čase sa, žiaľ, považovalo za normálne pochovávať zvieratá zaživa staršími ľuďmi, ktorí nemohli mať doma viac psov," povedal Leonel Costa portálu the Guardian.

Keď sa Bobi spolu so svojimi tromi bratmi narodil v drevárni, Costov otec sa rozhodol, že už majú doma príliš veľa zvierat.Costa a jeho brat si mysleli, že rodičia odviezli všetky šteniatka preč, aby ich zabili. O niekoľko smutných dní neskôr však našli Bobiho živého, bezpečne ukrytého v hromade polien.

Costa a jeho brat udržiavali existenciu šteniatka v tajnosti, kým sa mu neotvorili oči: "Vedeli sme, že keď pes otvorí oči, moji rodičia ho už nebudú pochovávať," povedal Costa a dodal, že "to stálo za to".