Portál dailypaws.com, ktorý o celom príbehu informoval, spomína, že Sheba sa stratila v januári 2018, keď bola rodina Malmstomovcov na návšteve u susedov. Keď vrátili, zistili, že na terase neoddychuje ako zvyčajne a ani nereagovala, keď zavolali jej meno. Hneď vedeli, že niečo nie je v poriadku.

Po tom, čo ju celú noc a deň hľadali a posielali letáky, skontrolovali svoje bezpečnostné zábery a tam na všetko prišli – Sheba sa nestratila, ale bola ukradnutá. Rodina zalarmovala spoločnosť na výrobu mikročipov pre psy a pokračovala v pátraní. No ako roky plynuli, bolo čoraz ťažšie zostať v nádeji, že ich ukradnutý pes nájde cestu domov.

Začiatkom augusta však zostala jej majiteľka Stephanie Moore Malmstromová poriadne prekvapená, keď uvidela dve textové správy a zmeškané hovory. Jej Shebu vraj vypátrali. Spočiatku si myslela, že ide o podvod – niekto sa snaží využiť lásku k jej chýbajúcemu miláčikovi. Keď však zavolala na telefónne číslo, istý Jerry Harper ju informoval, že v skutočnosti našiel jej ukradnutého psa – takmer 600 kilometrov ďaleko v meste Borger.

Stephanie však bola skeptická. Požiadala o snímky jej tváre, jej labiek a čohokoľvek, čo by mohlo potvrdiť, že je to naozaj jej Sheba. Ale až keď si s manželom na druhý deň spomenuli, že dali Shebe identifikačné tetovanie, boli si istí, že je to skutočne ona.

Bohužiaľ, Sheba bola vzdialená 12 hodín jazdy autom (24 hodín tam a späť), takže rodina musela byť trpezlivá a čakať týždeň, kým ju dobrovoľnícka organizácia odvezie späť domov.
"Bolo to najdlhších sedem dní v mojom živote," hovorí Malmstromová.

Ale napriek dlhoročnému čakaniu a strachu, že si ju Sheba nemusí pamätať, Sheba spoznala svoju rodinu v momente, keď vystúpila z lietadla a zacítila ​​ich vôňu. "Ťahala za vodítko a nemohla sa k nám dostať dostatočne rýchlo. Pre nás to bolo veľmi emotívne. Štyri a pol roka chýbal kúsok našej rodiny a teraz sme opäť celiství," povedala šťastná majiteľka.

Odkedy Sheba zmizla, do rodiny pribudlo niekoľko nových členov – pitbul menom Poppy a malý chlapec menom Mason. Sheba si ich však okamžite obľúbila.


"Sme tak šťastní, že ju máme späť. Ak si máte niečo z nášho príbehu odniesť, je to, kúpte mikročip pre vaše zvieratá a nestrácajte nádej, ak sa stratia alebo vám ich ukradnú, pretože to môže mať šťastný koniec," odkazuje Stephanie na záver.