Chrysina limbata sa považuje za jedného z najkrajších chrobákov sveta. Niet divu, ich telá totiž majú priam metalický povrch a v ich odraze sa človek môže vidieť. Chitín sa tu totiž ukladá vo viacerých vrstvách rôznej hrúbky a vytvára tento úžasný vizuálny efekt.

Chrobák je vďaka svojmu vzhľadu veľmi populárny medzi zberateľmi, ktorí sú ochotní za kus zaplatiť aj 500 eur. Do povedomia širšej verejnosti sa ale dostali až nedávno, keď fotografie hmyzu zverejnil na sociálnej sieti istý Kostaričan menom Michael Farmer.

Ten sa jedného dňa prechádzal po svojom pozemku, keď si na strome všimol čosi ligotavé. Odrážalo to slnečné svetlo ako vyleštený kov a muž si myslel, že možno narazil na nejaký stratený šperk. Keď však pristúpil bližšie, zistil, že sa neznáma vec pohybuje.

Keď chrobáka vyfotil, vrátil ho späť na strom, odkiaľ zviera ihneď odletelo. Farmer dúfal, že tvora ešte zbadá, no nestalo sa tak. Počet chrobákov totiž v dôsledku ubúdania životného prostredia klesá. Pokochať sa ich pôvabom môžete vo videu vyššie.