Craig Harisson (35) si svoj nákupný deň predstavoval určite inak. V balení banánov totiž našiel samičku desivého pavúka. To však nie je všetko, píše Plus Jeden DEŇ. So sebou si niesla viac ako 200 vajíčok.

Britskému denníku The Sun sa Craig zdôveril po tom, čo reakcia zo strany zamestnancov bola viac než trúfalá. Dozvedel sa totiž, že spomínaný pavúk pochádza pravdepodobne z krajiny balenia a dorastá až do veľkosti 31 centimetrov.

Tesco ako odškodné za vzniknuté nepríjemnosti navrhlo Craigovi 100 libier, čo sa mu veľmi nepozdávalo. Ako sám spomína, bol v obrovskom šoku a nič podobné sa mu nestalo. Supermarket ho požiadal, aby zviera odchytil a poslal ho na expertízu na ich kontrolu škodcov. Londýnska zoologická spoločnosť identifikovala zviera ako tropického lovca, ktorý v trsoch banánov prebýva a skrýva sa v nich.

Anketa
Šokovala by vás podobná skúsenosť?
  • 8%
  • 92%

Uhryznutie od tohto pavúka nie je pre človeka smrteľné, ale jeho uštipnutie a jed môže spôsobiť zvýšený tep srdca, zvracanie a bolesti hlavy. Doposiaľ najväčší predátor sa našiel v jaskyni v Laose a meral takmer 31 centimetrov.