Nie je bežným zjavom vidieť motocyklistu s nemeckým ovčiakom na zadnom sedadle, a tak je pohľad na cestujúcu Jess Stoneovú a jej milovaného psa Moxie, ktorí spolu cestujú, pre okolie väčšinou nečakaným. „Ľudia v okoloidúcich autách vytiahnu svoje telefóny a takmer spôsobia nehodu, keď sa snažia zachytiť moment,“ vysvetľuje Jess pre portál CNN Travel.

Jess a Moxie, ktorá váži približne 34 kilogramov, sú už 10 mesiacov na dobrodružnej ceste na motorke, pričom chcú cez vyše 90 krajín v strednej, Severnej a Južnej Amerike, Afrike, Európe a Ázii. Cesta sa začala už v marci minulého roka, keď vyrazila spoločne s manželom Gregom, ktorý jazdí na motorke hneď za nimi.

Ako si Moxie užíva cestovanie? FOTO nájdete v galérii TU

Jess sa prvýkrát naučila jazdiť na motorke v uliciach Libérie pred viac ako desiatimi rokmi. Po úspešnej osemmesačnej ceste na motorke sa s manželom presťahovali do Guatemaly a do ich života vstúpila Moxie.

Chceli, aby sa Moxie stala súčasťou ich ciest, tak si vymysleli a navrhli vlastný nosič pre psa na motorku, ktorý teraz vyrábajú v Guatemale. "Ľudia sa vždy pýtajú, ako dlho trvá naučiť psa jazdiť," hovorí Jess. "Moxie to zvládla za víkend, ale mne to trvalo oveľa dlhšie, kým som sa cítila pohodlne s takou váhou na chrbte."

Aké je to cestovať so psom? Viac na nasledujúcej strane...