Alyssa Lydick (22) a jej manžel Johnathon Peck (25) sa začiatkom roka 2020 kvôli štúdiu presťahovali z rodného Oregonu v USA. V snahe udržať sa finančne nad vodou siahli aj po úsporách. Keď však Johnathon prišiel o prácu, boli prinútení sa zamyslieť ako ďalej. Mladí manželia zvažovali vymeniť byt za malý dom, kým na internete nenarazili na starý autobus. Teraz ušetria na účtoch viac ako 8 314 libier (takmer 9,5-tisíc eur) ročne.

"Život v autobuse je všetko, o čom sme kedy snívali, a ešte viac. Toto dobrodružstvo bolo pre nás výzvou a prinútilo nás vystúpiť z našej komfortnej zóny mnohými spôsobmi, ktoré sme nikdy nečakali," povedala Alyssa pre NeedToKnow.online.

V decembri 2020 teda kúpili 20-ročný autobus za 9 900 libier (vyše 11 000 eur) a v januári 2021 začali s prerábkou. Popri svojich prácach sa im bývanie svojpomocne podarilo dostať do takmer finálnej podoby.

Začali vybúraním interiéru, odstránením hrdze a zakrytím niektorých okien. Potom pridali novú izoláciu, ako aj novú podlahu, a keď boli základy hotové, nasťahovali sa.

Bývanie v autobuse by nevymenila za nič.
Bývanie v autobuse by nevymenila za nič.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CoyCARoP1n1/

"Nájomná zmluva na náš byt sa skončila, takže sme sa nasťahovali do autobusu s tým najnutnejším. Teraz máme špajzu, rozťahovací autobus, solárne vykurovanie, záclony a miniknižnicu," vymenúva Alyssa.

"Ani Johnathon, ani ja nemáme žiadne predchádzajúce skúsenosti so stavbou alebo konštrukciou - a dokonca sme ani nevedeli šoférovať autobus,"dodala.

Doteraz na rekonštrukciu, pri ktorej sa spoliehali na drevo z druhej ruky, ako aj na iné predmety, ktoré sa dali recyklovať a opätovne použiť, vynaložili približne 2 880 libier (3 200 eur). Teraz sa tešia, že sa s autobusom vydajú na cesty.

POZRITE, AKO TO VYZERÁ U NICH DOMA

Zdroj: Život