Oko orla je dokonale prispôsobené na lov.

Polícia a ornitológovia kontrolujú dodržiavanie zákona v území orlov kráľovských

Za posledné dva roky bolo na Slovensku odhalených vyše 40 prípadov nelegálnych aktivít, pri ktorých zahynulo viac ako 150 jedincov chráneného vtáctva. Je to len špička ľadovca, skutočný počet páchaných zločinov na operencoch, o ktorých sa nedozvieme, je totiž omnoho vyšší. Páchatelia protiprávnych aktivít neváhajú usmrtiť či zraniť ani tak u nás vzácne druhy ako sokol rároh, haja červená, orliak morský či orol kráľovský. Polícia SR, spolu s odborníkmi z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku, realizuje preventívne kontroly v hniezdnych a lovných teritóriách uvedených druhov.

Na stavbu hniezda používajú suché konáre.

SPK výzva svojich členov na podporu odhaľovania vtáčej kriminality

Ochrana dravcov na Slovensku vo svojej tlačovej správe informovala verejnosť, že za posledné dva roky bolo na Slovensku odhalených vyše 40 prípadov nelegálnych aktivít, pri ktorých zahynulo viac ako 150 jedincov chráneného vtáctva. Skutočný počet spáchaných zločinov na operencoch, o ktorých sa nedozvieme je však omnoho vyšší.

Šupinavec

Čína zakázala obchodovanie s voľne žijúcimi živočíchmi, má podozrenie, že infikovali ľudí

Čína zakázala obchodovanie s voľne žijúcimi živočíchmi, pretože má podozrenie, že exotické zvieratá infikovali ľudí.  Zastaví to ešte pomstu prírody?

Video